Mój kurs na ładowarki Manitou

Planuję wyjazd za granicę i postanowiłem zgłębić tajniki pracy, jaką oferują tamtejsi pracodawcy. Ponieważ znam język, mam nieco większe szanse na zatrudnienie. W Polsce pracowałem jedynie w hurtowniach, na halach i magazynach. Swojego czasu odbyłem kurs na wózki widłowe i teraz postanowiłem poszerzyć swoje kwalifikacje o ładowarki teleskopowe tzw. manitou.

Popchnęły mnie do tego ogłoszenia dotyczące możliwości zatrudnienia jako operator ładowarek teleskopowych, czyli wózków jezdniowych ze zmiennym wysięgiem. Poszperałem trochę w sieci i okazuje się, że w Gdańsku tylko kilka firm oferuje taką usługę, między innymi
http://www.centrumszkolen.net/
tel. +48 58 3508217 tam gdzie robiłem, podaję info dla chętnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejnym etapem było zasięgnięcie języka wśród znajomych i na forach internetowych. Wiadomo, że w każdej branży są oszuści. Tutaj również takich nie brakuje. Firmy, które obiecują super kursy, prowadza nudne wykłady polegające na czytaniu z kartki i oferują zaledwie kilka godzin praktycznej nauki zawodu. Egzamin może i zdany, ale przygotowanie do pracy niezbyt solidne. Głupio później opowiadać pracodawcy, że jesteśmy wykwalifikowanymi operatorami.

Wybrałem więc Gdańskie Centrum Szkoleń, która mieści się przy ulicy Siennickiej 25. Okazało się, że dobrze trafiłem. Pełen profesjonalizm i bardzo miła obsługa. Zanim zdecydowałem się na rozpoczęcie kursu, wiedziałem wszystko, co tylko może interesować osobę planującą odbycie szkolenia. Ponadto bardzo korzystna oferta cenowa.

Zajęcia teoretyczne prowadził facet, który w zawodzie jest od lat. Widać było, że ma spore doświadczenie, bo opowiadał wszystko z głowy, bez korzystania z notatek czy komputera. To duży plus. Ponadto potrafił wskazać na sytuacje, w których przydaje się wiedza zdobyta na kursie, co zmotywowało mnie do uważniejszego słuchania. Dzięki ciekawej formie zajęć mogłem później bez problemu zdać egzamin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Część praktyczna również mnie nie zawiodła. Można spokojnie opanowywać obsługę maszyny, bo kurs przewiduje kilkanaście godzin praktyk dla każdej grupy trzyosobowej. To sporo czasu, aby poćwiczyć podnoszenie i opuszczanie towarów. Warto też dodać, że szkolenie dotyczy wszystkich modeli ładowarek teleskopowych, których używa się do transportu pionowego. Firma szkoleniowa dysponuje własnymi maszynami Jcb, Manitou czy Merlo.

Po kursie czuję, że jestem odpowiednio przygotowany do objęcia stanowiska operatora. Umiem obsługiwać i konserwować maszynę. Wkrótce czeka mnie ważna rozmowa kwalifikacyjna, na którą dostałem zaproszenie właśnie dlatego, że posiadam uprawnienia na ładowarki teleskopowe. Oby profesjonalny kurs, który odbyłem, zapewnił mi dobrze płatną pracę za granicą.